W jakich sytuacjach warto wynająć auto?

W jakich sytuacjach warto wynająć auto?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez samochodu. Ludzie cenią sobie komfort dojazdu do pracy, możliwość szybkiego przetransportowania się w dowolne miejsce, czy też przewiezienia cięższych rzeczy. Niestety, samochody jak każde inne rzeczy, psują się w miarę eksploatacji, przez co ich właściciele nie zawsze mają dostęp do własnego auta. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest wynajem pojazdu.

Rodzaje wynajmu samochodów

Najpopularniejszą formą wypożyczania samochodów jest wynajem krótkoterminowy. Wypożyczalnie aut oferują swoim klientom możliwość wynajęcia pojazdu na kilka dni, ale także na kilka godzin. W niektórych sytuacjach konieczny jest wynajem długoterminowy, który profesjonalne wypożyczalnie również mają w swojej ofercie. W przypadku wynajmu długoterminowego firma wypożycza pojazd na minimum 12 miesięcy, a nawet na kilka lat. Wynajmujący płaci ratę wynajmu oraz ponosi koszty tankowania. Opłaty związane z naprawą wynajętego samochodu, ubezpieczenie OC i AC oraz przeglądy techniczne pokrywa firma, która jest właścicielem pojazdu.

Kiedy warto wynająć auto z wypożyczalni?

Istnieje wiele sytuacji, w których warto wynająć samochód. Najczęściej kierowcy decydują się na wypożyczenie pojazdu, gdy ich własny samochód jest w naprawie. Opcja wynajęcia auta jest również bardzo atrakcyjna podczas podróży służbowych oraz wyjazdów wakacyjnych. Możliwość otrzymania zastępczego pojazdu z wypożyczalni po kolizjach i wypadkach, dają agencje ubezpieczeniowe. Część osób wynajmujących nie posiada własnego auta i nie musi tym samym ponosić kosztów jego utrzymania. Jeśli potrzebują transportu, wynajmują samochód właśnie na ten czas. Wypożyczenie odpowiedniego pojazdu może pomóc w osiągnięciu wizerunku profesjonalisty, który bywa niezbędny np. podczas poszukiwania pracy. Wynajem auta może być alternatywą dla leasingu – wypożyczenie samochodu jest prostsze, niż uzyskanie zgody na leasing, podczas której bada się zdolność kredytową. Poza tym wypożyczalnie posiadają w ofercie różne pojazdy, dlatego łatwo dopasować auto do oczekiwań klienta.

Czytaj dalej: Czym kierować się podczas wyboru wypożyczalni aut?